Tým

Starší žákyně

TýmStarší žákyně
SoutěžOkresní přebor trojic žactva
Tréninkyúterý, pátek 15:30 - 17:00
Kontaktní osobyVeronika Chmelařová
Emailchmelarova.veronika@seznam.cz
Mobil606 358 153Rozpisy utkání, výsledky odehraných zápasů v sezóně 2018/2019 a tabulku výsledků najdete na stránkách: Českého volejbalového svazu

Aktuálně

Dne 24.10.2018 naše žačky zažily premiéru 1. kola Okresní přeboru trojic. Zde jsme vyslaly zatím jen jedno družstvo, které se umístilo na 15. místě z 20 družstev. Další kolo nás čeká 14.11.2018, kde se snad podaří vyslat více týmů a umístit se ještě lépe. Děvčatům držíme palce!

Soustředění starších žaček 2018

Setkaly jsme se v neděli 12. 8. u penzionu Setina a nebudu lhát, když řeknu, že žádná z nás netušila, co nás čeká. První trénink jsme zvládly ve společnosti přípravky a ještě jsme se všechny tak nějak rozkoukávaly. Druhý den už jsme začaly „na ostro“´dvěma tréninkovými jednotkami za den: dopoledne herní trénink, odpoledne fyzický. Večer nás vesměs čekaly různé hry, procházky či výzvy.

V herních tréninzích jsme měly před sebou velký kus práce a musely si osvojit nové návyky, proto „opakování je matka moudrosti“ pro nás bylo klíčovým příslovím. Na konci každého tréninku jsme si ale vždy zahrály proti sobě zápas, a postupně si tak navykaly na různé herní situace. Bohužel nás i s přípravkou bylo hodně a hřiště nebylo nafukovací, tak jsme se vždy musely uskromnit, abychom si na pevném povrchu mohli zahrát všichni.

Během fyzických tréninků se skákalo, zvedalo, dřepovalo a běhalo. Ach jo, to běhání! To nás hrozilo nejvíc. Běhaly jsme kolečka kolem areálu víceméně na vyklusání, ale nepatřilo to zrovna mezi naše oblíbené praktiky. Na konci soustředění jsme nad tím ale mávly rukou a byly rády každá za sebe, že jsme to zvládly.

Myslím, že s každým dalším dnem se nám na tréninzích dařilo víc a víc, až jsme se utvrdily v tom, že volejbal je pro nás to pravé. Tohle tvrzení se začalo obzvlášť projevovat uprostřed týdne, když nám na konci každého tréninku bylo víc líto, že už je opravdu konec. Nakonec to dopadlo tak, že se z tréninku, který měl na začátku týdne 90 minut, stal na konci týdne 150 minutový trénink.

Kdyby to šlo, asi bychom na Setině zůstaly a makaly dále, protože to, že jsme trávily více času s míčem na rukou, se na nás odráželo hodně pozitivně. Jsme ale rády, že jsme si kromě volejbalu užily i hromadu zábavy, takže nezbývá, než se těšit znovu na další letní soustředění :-)

O nás

Trénujeme dvakrát týdně vždy útery a pátek od 15:30 h do 17 h ve sportovní hale v Polance nad Odrou. Od sezóny 2017/2018 je trenérkou mladších žaček Veronika Chmelařová.