Tým

Ženy A

TýmŽeny A
SoutěžKrajský přebor
Tréninkyúterý 18:30 - 20:00
pátek 17:00 - 18:30
Kontaktní osobaIvan Zděblo
Emailivan.zdeblo@zkdesign.cz
Mobil777 725 702


Rozpisy utkání, výsledky odehraných zápasů v sezóně 2018/2019 a tabulku výsledků najdete na stránkách: Českého volejbalového svazu

Hodnocení soutěže 2017/2018

Do sezóny jsme vstoupili v konsolidované sestavě – nahrávka Haňous, Verča, blok Pet, Verča, smeč Luca, Markéta, Šar, Sue, diagonální (U) Páťa a libera Piški a Di velmi dobrými výsledky, kdy jsme, i díky dobrému losu, 7 zápasů v řadě neprohráli a okupovali jsme 1. místo v naší skupině. Ke konci první poloviny soutěže přišly i lepší soupeřky a tím také i porážky, nicméně hra (až na nějaké výjimky) se nám dařila držet na dobré, stabilní úrovni. Výjimkou snad byly jen zápasy ve Fulneku, které jsme nezvládli. Škoda bylo také prohraného 2. domácího zápasu s Orlovou (hraného v Orlové), ve kterém se promítla absence Markéty, která odcestovala na studia do Finska, a který jsme prohráli 1:3. Další ztrátu jsme utrpěli ve smolném zápase s Ostravou C, kde jsme neproměnili 2 matchbally a zápas prohráli 2:3.

V tabulce jsme po základní části klesli na 4. místo za Ostravu C, Frýdek – Místek B a Fulnek, což nám zaručilo účast v play off a bojovat o čelní místa v krajské soutěži, opět již v omezenější sestavě, protože Haňous se taky rozhodla vycestovat na studia do zahraničí a veškerá tíha nahrávky zůstala na Verči, která se s tím prala velmi statečně. Ve čtvrtfinále se proti nám postavil vítěz 2. skupiny, družstvo Štramberku. Domácí zápasy jsme nezahájili nejlépe, ale i přes porážku 2:3 a 1:3 v nás žila naděje na postup. Ten jsme si vybojovali výborně zvládnutými zápasy na půdě soupeřek a vítězstvím 3:1 a 3:0 jsme se probojovali do semifinále.

Semifinálové zápasy proti pozdějšímu vítězi – Sokolu Frýdek – Místek B jsme zahájili dobře vítězstvím 3:1 ve Frýdku, na další zápas soupeřky posílily o výborně hrající juniorky a moc šancí nám nedaly – 0:3. Podobné to bylo v domácích zápasech, které jsme prohráli 1:3 a 1:3. Takže jsme v konečném pořadí braly 3. až 4. místo, což bylo zatím naše nejlepší umístění. Do posledních zápasů se také již zapojila Jana, jelikož i Sue si vzala na nějaký čas volno.

Z mého pohledu mohu sezónu hodnotit kladně, měli jsme dobrou přípravu, podařilo se nám stabilizovat naše výkony, omezit vlastní chyby a v neposlední řadě se nám vyhýbala zranění. Také bych chtěl velmi poděkovat našemu „kotli“ fanoušků, kteří nás hlasitě povzbuzovali nejen na domácích, ale i na venkovních zápasech. Takže pro nás nebyla tím sedmým hráčem na hřišti Uniqa, jak zní z oficiálních spotů volejbalového svazu, ale naši fanoušci. Ještě jednou moc děkuji za skvělou atmosféru na zápasech.

Doufám, že do příští sezóny nastoupíme opět v kompletní (nebo skoro kompletní) sestavě, po dobré přípravě a že opět budeme hrát o čelní místa v tabulce.

Ivan

Sezóna 2017/2018

Přípravu na sezónu jsme zahájili v srpnu na písku, kde si obzvláště rádi hrajeme. Po absolvování 2 tradičních turnajů 13.8. na Bašce kde jsme obsadili 3. místo (Výsledky: Ex Juniorky Ova 0:2, Ex Kadetky Ova 1:1, Baška 2:0 a v boji o třetí místo Baška 2:0) a 9.8. v Raškovicích, kde jsme těsně nepostoupili ze skupiny (Ex Juniorky FM 1:1, Ex Kadetky Ova 2:0, Orlová 2:0, Ex ženy Šternberk 0:2). Na obou turnajích jsme podali dobré výkony, což bylo příjemné zjištění před nadcházející sezónou.

Po přípravných turnajích následovalo tradiční 6-ti denní soustředění na Dolní Bečvě, které bylo letos společné s kadetkami. Přípravu jsme pojali v duchu „Co nás nezabije, to nás posílí“ a můžeme konstatovat, že jsme je dokončili posílení, neboť to nezabilo nikoho, i když se u některých účastníků (trenéra nevyjímaje), po prvních silových a skokových trénincích, jevily určité náznaky blížícího se kolapsu. I z toho důvodu jsme zařadili 1 odpočinkový den, kdy jsme na místo 3-fázového tréninku zařadili jen večerní fázi v hale, a den strávili 16-ti km procházkou po okolních kopcích (Soláň – Bečva) a taky skutečným, asi za celou historii prvním, 2 hodinovým odpočinkem.

Závěr jsme zakončili přípravným utkáním s našimi kadetkami. Musím zde poděkovat všem za vzorný přístup k tréninku i za dobrou náladu v  průběhu celého soustředění, Šárce za fyzio pomoc, která nás i díky růžovým tejpům držela pohromadě, Di a Verče za ranní nákupy, stejně jako Evě za výbornou práci s družstvem kadetek a v neposlední řadě i schodům na tribuně, které nám každým rokem poskytují nezapomenutelné zážitky. Takže vzhůru do nové sezóny.

PS: První zápasy v sobotu 23.9.2017 – TJ Tatran Štítina – VK Polanka 1:3, 1:3

Zhodnocení sezóny 2016/2017

Na úvod je třeba zmínit, že soutěž, jakou jsme hrály doposud (KP 2), se s letošním rokem poněkud změnila, a to konkrétně sloučením s jejím vyšším protějškem KP 1. I přesto, že týmy pak byly rozděleny do dvou skupin, došlo k výrazné kolizi různých výkonostních stupňů, což v některých zápasech dopadalo zdrcujícími porážkami nebo naopak nezpochybnitelnými vítězstvími. My jsme měly možnost stát na obou stranách této barikády, i když vzhledem k dané situaci byla prohra u nás častějším jevem. I tak se ale samozřejmě na celou věc i nyní, po skončení celé soutěže, díváme pozitivně, a to především proto, že jsme mohly odehrát daleko více zápasů než v předchozím roce a dále pak i proto, že kvalitnější soupeř na straně jedné výrazně zvyšuje celkové nároky a úsilí na hru na straně druhé, tudíž jsme i my s lepšími soupeřkami dokázaly mnohdy předvést daleko lepší výkony než ty, na které jsme se odhadovaly.

Sezónu mistrovských utkání jsme letos zahájily poměrně brzy, a to už v polovině září. První polovina soutěže obecně přinášela více proher než výher a mnohdy i přes oku lahodící hru jsme nestačily na zkušenější hráčky Fulneku, nebo nedoskočily dostatečně vysoko, abychom přehrály bloky Oder, což jsou jednoznačně týmy, na které potřebujeme ještě chvíli trénovat, abychom se s nimi mohly rovnat. Bohužel ani s těmi týmy, které se nacházely, (dovoluji si tvrdit), na srovnatelné herní úrovni jako my, jsme se ve spoustě případů nedokázaly úspěšně poprat, jelikož se začal projevovat náš nedostatek odvahy a agresivity na útoku nebo na blocích, které nám občas byly spíše přítěží než pomocí. V druhé polovině soutěže nám pak dělala problém ona pomyslná výkonostní houpačka, proto je třeba stále pracovat na stabilizaci našich výkonů. Jak ale říká trenér: „My alespoň víme, že máme prostor se zlepšovat, ony už ne.“

Co se týče naší hry, je třeba zmínit i nějaká pozitiva. Určitě by se měly vyzdvihnout kvalitní servisy, které nám často usnadňovaly herní situaci, protože si soupeř nebyl schopen řádně přihrát, dále pak zlepšení nahrávaček, což nám umožnilo zrychlit hru v přední linii a taky neúnavnost a obětavost v poli především v linii zadní. Jednoznačně pozitivním byl i příchod nové nahrávačky, která nám hodně pomohla ve chvíli, kdy stávající nahrávačka byla v rekonvalescenci, dále pak krátkodobá nicméně intenzivní pomoc zkušené smečařky a v neposlední řadě musíme vyzdvihnout skvělé vedení a neskutečnou trpělivost našeho trenéra, který nad náma ještě stále nezlomil hůl a vede nás k lepším a lepším výkonům. Tímto děkujeme!

Na závěr nezbývá než dodat, že jsme se nakonec vyškrábaly na 7.místo v rámci naší 9-ti členné skupiny a proto příští sezónu hodláme zatnout nejen pěsti, ale i zuby a vyšplhat zase o kousek výše.

Kaňoková Diana

Aktuálně ze sezóny 2015/2016

Přečtěte si slovo trenéra po osmi zápasech současné soutěže.

Hodnocení uplynulé sezóny 2014/2015

Jak je vidět z hodnocení soutěže, tak nám ani zlepšení o 2,8 bodu v plusech a mínusech nestačilo k lepšímu, než 3. místu v soutěži. Bylo to dáno nezvládnutím některých zápasů z první poloviny soutěže (Ostrava C, Hlučín, Frýdlant), které jsme měli vyhrát. Ve druhé polovině soutěže jsme se potýkali s nemocností a zraněními, ale opět přišly nevyrovnané výkony a to hlavně s Hlučínem, kde jsme prohráli oba zápasy a tím i ztratili možnost bojovat o 2. místo. Také byla škoda 4 matchballů v zápase s Frýdkem – Místkem, které jsme nevyužili a v tiebreaku pak ztratili celý zápas.

Stejně tak se projevilo ve výsledku jednak zkvalitnění soutěže, kdy do soutěže přišly družstva Frýdku – Místku a Frýdlantu a odstoupily z ní družstva Orlové, Kopřivnice a Krnova. Bohužel také nekompaktnost celé soutěže, kdy bylo hodně proluk a celkově málo zápasů a bylo velmi problematické se dostat do stabilního herního rytmu.

V letošní sezóně jsme ještě vylepšili servis, což mělo za následek těžší přechod do útoku u našich soupeřek. Tato činnost je naší silnou stránkou. Bohužel nám občas scházelo sebevědomí, abychom se o servis opřeli v situacích kdy se nám nedařilo. Trochu jsme se zhoršili v přihrávce, je zapotřebí na ni neustále pracovat. Čeká nás stále ještě hodně práce na útoku a nahrávce, které spolu velice úzce souvisí. Také musíme zlepšit hru po míči zdarma, stále pracovat na zrychlení naší hry a stabilizací našich výkonů.

Děkuji hráčkám za přístup k tréninku i zápasům. Stále jsem přesvědčen o tom, že je v našich silách bojovat o první místo v tabulce. Ale jak je vidět, bude to vyžadovat ještě kvalitnější a usilovnější práci nás všech. Doufám, že nás to všechny bude i nadále bavit a že nám to společné účinkování bude přinášet, i přes občasné nezdary, hodně radosti.

Chtěl bych také poděkovat vedení oddílu a vůbec všem, co nám fandí a co nás podporují. Těším se na další, zase o něco lepší, sezónu.

Ivan

Hodnocení sezóny 2013/2014

Myslím, že jsme v této sezóně udělali krok kupředu. Celkově jsme se umístili na 3. místě v tabulce skupiny se 48 body, což je zlepšení oproti přecházejícímu ročníku o 2 příčky a o 13 bodů. Zlepšili jsme se na servise, což mělo za následek těžší přechod do útoku u našich soupeřek, a následně náš lepší blok i zlepšení obrany v poli. Tyto činnosti jsou naší silnou stránkou. Trochu jsme se v druhé části sezóny zhoršili v přihrávce, je zapotřebí na ni neustále pracovat. Dále bychom měli ještě více stabilizovat servis, snížit zde chyby při udržení vysoké kvality, a čeká nás hodně práce na útoku a nahrávce, které spolu velice úzce souvisí. Také musíme zlepšit hru po míči zdarma, celkové zrychlit naší hru a stabilizovat naše výkony.


Závěrem ... přečtěte si trenérův zápisek o soustředění na Bečvě.